Kone-Jönnit Oy | Lylykoskentie 1, 80130 Joensuu | puh. (013) 222 672 | jonnit@konejonnit.fi | Avoinna ark. 8–17, la 10–14
Email FB VK ПО-РУССКИ
Etusivu

Laaja valikoima ja hyvä palvelu

Kone Jönnit Oy on joensuulainen vuonna 2001 perustettu koneliike. Valikoimastamme löytyy kaikki pienkoneet puutarhaan ja metsään, sekä moottorikulkuneuvot ja ajovarusteet.
Meiltä löytyy myös varaosat lähes kaikkiin pienkoneisiin ja moottoripyöriin sekä ammattitaitoinen huoltopalvelu.

Myymälämme sijaitsee Joensuussa Käpykankaan teollisuusalueella, jonne on helppo tulla.
Tervetuloa liikkeeseemme hyville kaupoille!

Kone-Jönnit Oy

Lylykoskentie 1
80130 Joensuu
(013) 222 672
jonnit@konejonnit.fi

Aukioloajat

Arkisin 8.00-17.00
Lauantaina: 10-14


Toimitusjohtaja & Myynti

Arto Taulio
0500 371 951
arto.taulio@konejonnit.fi 


Huollon vastaanotto

Panu Hamunen
panu.hamunen@konejonnit.fi
043 2180253

Varaosat

Denis Mononen
043 2180251
denis.mononen@konejonnit.fi

Huoltomekaanikot

Jesse Reittu
013 222672


Varusteet

Jasmin Taulio
jasmin.taulio@konejonnit.fi

Varusteet

Katja Puhakka
katja.puhakka@konejonnit.fi
050 3372941

Laskutus/Hallinto

Saija Taulio
saija.taulio@konejonnit.fi
050 320 9345



Ravi Jönnit

Jere Taulio
050 3773908
jere.taulio@konejonnit.fi